Prestavba našich voliér - časť 2.

Prečo sme sa rozhodli prestavať pôvodné voliéry

V prvom rade je dôležité povedať, že voliéry, ktoré museli ustúpiť týmto novým, boli tie, v ktorých sme s našim chovom začínali. Určite to poznáte - pôvodný plán bol postupne v priebehu rokov naplniť aspoň tieto voliéry papagájmi. Avšak plány, hlavne u nás chovateľov exotického vtáctva, sa nie vždy podaria realizovať tak pomalým tempom, ako sú naplánované :) Voliéry boli onedlho plné a museli sme stavať ďalšie.

Určite nám teda rozumiete, čo pre nás znamenalo rozhodnutie tieto voliéry, pri ktorých stavbe sme sa veľa naučili (ale aj narobili), zbúrať a postaviť miesto nich nové. Prečo teda k tomuto rozhodnutiu došlo? Veľa napovie už materál, z ktorého bola ich masívna časť vybudovaná - v podstate sa jednalo o klasický drevodomček, postavený z profilov OSB-sklená vata-OSB. A práve tento materiál bol jedným z dôvodov, prečo nastala potreba konať. Ďalším dôvodom bola aj škridlová sedlová strecha.

Problémom teda bola hlavne konštrukcia. Vo vnútri bola oveľa vyššia prašnosť ako v našich druhých voliérach, OSB dosky sú predsalen drevo a to po opakovanom čistení voliér (ich vystriekavaní) cez rôzne škáry pomaly vpíjalo vodu a pracovalo. Sedlová strecha zasa netesnila tak ako by sme chceli. A poslednou vecou, ktorá rozhodla o tom, že sa voliéry budú demolovať, bolo zvýšenie komfortu pre papagáje vo vnútornej časti ich voliéry, prestavba búdok a pridanie inteligentných riešení.

Nižšie ponúkame zopár fotografií z toho, ako voliéry vyzerali pred prestavbou, a ako sme s nimi v priebehu pár dní skoncovali.

Zostante s nami aj v ďalších častiach, kde si postupne prejdeme všetky zmeny, ktoré sme urobili.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie