Dávkovanie

Dávkovanie krmiva ROUDYBUSHTM

Pýtate sa na dávkovanie?

To je ďalšia špecifická vec spolu s dokrmovaním vitamínmi a minerálmi, ktoré nie je potrebné.

Čo sa samotného dávkovania týka, výrobca neponúka presnú informáciu, skôr poskytuje odporúčania. My sa riadime dlhoročnými skúsenosťami chovateľov z Ameriky a západnej Európy. Na základe ich odporúčaní Vás bude šokovať veľmi nízka spotreba tohto krmiva! Je to naozaj super. Vo všeobecnosti platí, že dávate papagájom dennú dávku, ktorá pozostáva z 10% hmotnosti papagája. Alebo, ak papagájov nevážite, stačí sa držať pravidla, ktoré dodržujú viacerí chovatelia: dávkujú približne 6 cl krmiva pre páru. Pre menšie druhy dajte cca 4-5 cl krmiva, pre tie väčšie 8 cl. Aj tu by bolo vhodné si vtáčika sem tam prevážiť, aby nebol úbytok na hmotnosti, čo by naznačovalo potrebu zvýšenia dávky.

Nezabudnite: dokrmovanie vitamínmi a minerálmi sa neodporúča. Vaše vtáky môžete dokrmovať čerstvou zeleninou a ovocím. Dbajte na to, aby mali neustály prístup k čerstvej vode!

 

Príklad kŕmenia z našej voliéry. Na obrázku vidíte dennú dávku pre dospelú páru. A takisto dôkaz, že im krmivo chutí.

Dávkovanie krmiva Roudybush Krmivo Roudybush nám chutí

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie