Firma Roudybush

< späť

Roudybush, Inc. je výrobcom špecializovaného krmiva pre vtáky (papagáje). Táto výroba je výsledkom výskumu špecialistu na výživu vtákov - Toma Roudybush-a. Počas jeho 16-ročného výskumu výživy na Fakulte vied o vtákoch na Kalifornskej Univerzite Tom študoval rozmanitosť vtáctva, vrátane 10-ročného výskumu výživových požiadavkou jednotlivých druhov vtákov. Pán Roudybush je autorom väčšiny z publikovaných výskumov výživy u domestifikovaných vtákov (vtákov v zajatí alebo vtákov na vtáčich farmách). Jeho výskum kŕdľov oranžovokrídlych amazoňanov na Univerzite nebol zameraný na nič iné, ako na Roudybushove pelety (granule) - od roku 1981. Žiadna iná populácia papagájov nebola udržiavaná na komerčne dostupnej strave počas tak dlhej doby.

Ako odpoveď na opakované požiadavky chovateľov vtákov, zúčastňujúcich sa jeho prednášok po celých Spojených Štátoch, začal Tom v roku 1985 vyrábať svoje krmivo v prenajatých priestoroch o rozlohe 75m2 s pomocou zopár malých nástrojov. V roku 1986 začal Tom vyrábať tri Nectar Diets (nektárové krmivá) pre zotavujúce sa divoké vtáky, ktoré pomohli opusteným malým kolibríkom a takisto aj prezimujúcim dospelým kolibríkom. Toto krmivo bolo testované a zdokonaľované pomocou Anninych a Modrokrkých kolibríkov. Krátko na to Roudybush začal aj s výrobou Squab Diet - reakcia na potrebu rehabilitujúcich kolibríkov, ktoré by malo pripomínať mlieko plodov Columbiformes.

Dnes Roudybush obýva sklad o rozlohe takmer 3000m2, v ktorom sa nachádza to najmodernejšie pracovné vybavenie, ktoré umožňuje firme dodržiavať Tomove štandardy vysokej kvality. Tom sa aj naďalej podieľa na výskumoch o výžive, a neustále sa snaží zveľadiť svoje vedomosti o potrebách vtákov v zajatí. Toto viedlo a stále vedie k výrobe krmiva pre vtáky so špeciálnymi potrebami, pre vyrastajúcich jedincov, pre vtákov s nadváhou a pre vtákov so špeciálnymi výživovými potrebami kvôli nejakým chorobám, ako napríklad choroba pečene, choroba obličiek, choroba tráviaceho traktu či obezita. Tomov záujem o vtáky v zajatí viedol dokonca k vytvoreniu nového produktu - Rice Diet (Ryžové krmivo), ktorého zloženie pomáha vtákom, ktoré trpia vytrhávaním peria či dokonca sebapoškodzovaním, spôsobenými alergiou na stravu.

Ak je pre Vás výživa dôležitá, prémiové potraviny Roudybush sú na špičkovej úrovni. Tak neváhajte a skúste ho! Ak naučíte Vášho miláčika hovoriť, určite Vám raz za toto krmivo poďakuje :)
Nakupujte tu: Krmivo Roudybush alebo vyberajte podľa kategórií tu: Výber krmiva podľa kategórií

 < späť