Informácie o jednotlivých druhoch krmiva Roudybush

Prečo ROUDYBUSHTM?

 

ŸZLEPŠÍ ZDRAVIE VÁŠHO PAPAGÁJA Ÿ

ŸČISTO PRÍRODNÉ KRMIVO Ÿ

BEZ KONZERVANTOV A UMELÝCH FARBÍV Ÿ

UPRAVENÝ TRUS VTÁKOV Ÿ

VÝRAZNE ČISTEJŠIA VOLIÉRA – VTÁKY NETRÚSIA Ÿ

NIŽŠIA SPOTREBA KRMIVA Ÿ

NETREBA DOKRMOVAŤ VITAMÍNMI A MINERÁLMI Ÿ

VTÁKY BUDÚ VITÁLNEJŠIE A ŠŤASTNEJŠIE Ÿ

ZLEPŠÍ SA ICH SCHOPNOSŤ A KVALITA REPRODUKCIE

 

Krmivo ROUDYBUSHTM

 Rada PREMIUM

 • Daily Maintenance
 • California Blend
 • Senior Diet
 • Low Fat Maintenance
 • High Energy Breeder

Krmivo Roudybush Premium je vyrobené tak, aby poskytlo Vašim vtákom výživu, ktorú potrebujú v ktorejkoľvek časti svojho života.

Vyberte si jednu z našich výživných formúl, ktoré sú vytvorené presne tak, aby pokryli ich špecifické požiadavky.

Potrebujete krmivo na dennú starostlivosť? Alebo Váš papagáj potrebuje viac energie, či vitamínov, kaclia a stopových prvkov? Má Váš papagáj rád zeleninu či ovocie? Alebo chováte vtáka, ktorý je už starší a zaslúži si rozmaznávanie? Máme tu niečo aj pre tých vypapkaných vyrobené presne tak, aby im pomohol nadobudnúť formu a byť pri tom fit.

Áno, toto všetko nájdete v našej rade Premium.

 

Rada TREATS

 • Rice Treats
 • Tuscan Recipe Soak & Feed
 • Orchard Harvest Soak & Feed
 • Mediterranean Medley
 • Bombay Banquet
 • European Variety
 • Italian Trail Mix
 • Sahara Sunrise
 • Great Grains

 Chcete Vášmu operencovi dopriať perfektnú starostlivosť? Potom vyberte z našej rady Treats! Táto dokonalá starostlivosť Vám pomôže udržať Vášho papagája vo forme a v plnom zdraví. Vybetre si dôkladne podľa toho, čo Váš papagáj obľubuje alebo jednoducho skúste, ktorá formula mu bude sedieť najviac. S radou Treats ho budete dokonale rozmaznávať a on Vás bude za to milovať!

 

Rada CARELINE

Rada Careline je určená pre zverolekárov.

V ponuke sú rôzne zmesi, ktoré sa dajú využiť na liečenie rôznych chorôb. V rade Careline ponúkame nasledovné produkty:

 • črevná starostlivosť
 • starostlivosť o pečeň,
 • starostlivosť o obličky,
 • zmes na chudnutie,
 • proventrikulárna starostlivosť,
 • akútna starostlivosť.

Ak ste veterinárom, ozvite sa nám, dohodneme sa na ďalšej spolupráci. Naše produkty si zamilujete!

 

Rada SOAK & FEED

 • Tuscan Recipe Soak & Feed
 • Orchard Harvest Soak & Feed
 • Mediterranean Medley
 • Bombay Banquet
 • European Variety
 • Italian Trail Mix
 • Sahara Sunrise
 • Great Grains

Vaši papagáji si krmivo z rady Soak & Feed zamilujú! Ako už názov napovedá, túto zmes stačí zmiešať s vodou alebo obľúbenou ovocnou šťavou Vášho papagája, upiecť alebo uvariť a podávať!

Zmesi tohto krmiva sú naozaj rôznorodé a bohaté, určite si každý vyberie. Ponúkame Vám množstvo kombinácií, stačí si len vybrať tú, ktorá obsahuje presne to, čo Váš papagáj obľubuje, alebo si ich vezmite viac a vyskúšajte, ktorá mu bude najviac chutiť.

Papagáji toto jedlo milujú a okrem toho, že im poskytnete jedlo, ktoré im zlepší zdravie a poskytne všetky potrebné vitamíny a minerály, tak si ho budete aj rozmaznávať a Váš papagáj Vás za to bude naozaj milovať!

 

Rada SPECIAL

 • Formula 3
 • Lory Diet/Nectar 15
 • Nectar 9
 • Nectar 3
 • Squab Diet

Roudybush rada Special Vám ponúka výnimočné zmesy, ktoré sú navrhnuté špeciálne tak, aby pokryli presne tú potrebu, na ktorú sú určené.

Vyskúšajte napríklad našu formulu na ručné dokrmovanie mláďat. Zabezpečíte tým, že budú prijímať len tú najlepšiu stravu už od prvej chvíle.

Ste napríklad chovateľom holubov? Napíšte nám a my Vám dodáme formulu pre dokrmovanie holubov!

 

O jednotlivých druhoch:

Daily Maintenance

Toto krmivo použite, keď prechádzate z kŕmenia Vašich papagájov starým krmivom na krmivo značky Roudybush. Takisto pokračujte v kŕmení dospelých vtákov, ktorí nesedia na vajciach alebo nekŕmia mláďatá. Lory a lorikety, ktoré prijmú toto krmivo, budú mať oveľa suchší trus, ako keď sú na nektároch. Ak máte operenca, ktorý chronicky znáša vajcia, alebo takého, ktorý má tendenciu k rozvíjaniu hypokalcémie (ako napr. africký šedý papagáj), zmiešajte 2/3 Daily Maintenance (alebo California Blend) s High-Energy Breeder, aby ste dodali vtákom viac kalcia a vitamínu D3.

Nepridávajte a nekŕmte papagáje ďalšími vitamínmi alebo minerálnymi doplnkami. Čerstvé ovocie a zelenina, môžu byť podávané, ako minoritná časť stravy.

 

California Blend

Zdravá zmes sušených broskýň, marhúľ, sliviek, papriky, mrkvy, paradajok a kapusty kombinovaných s peletami Roudybush rady Roudybush Daily Maintenance.

Túto stravu použite, keď prechádzate zo starého krmiva pre Vášho vtáka na Roudybush. Takisto pokračujte v kŕmení dospelých jedincov, ktorí nesedia na vajciach alebo nekŕmia mláďatá. Lory a lorikety, ktoré prijmú toto krmivo, budú mať oveľa suchší trus, ako keď sú na nektároch. Ak máte vtáka, ktorý chronicky kladie vajcia (sedí na nich), alebo vtáka, ktorý má tendenciu k rozvíjaniu hypokalcémie (ako napr. arický šedý papagáj), zmiešajte 2/3 Daily Maintenance (alebo California Blend) s High-Energy Breeder, aby ste dodali vtákom viac kalcia a vitamínu D3. Nepridávajte a nekŕmte papagáje ďalšími vitamínmi alebo minerálnymi doplnkami. Čerstvé ovocie a zelenina, môžu byť podávané, ako minoritná časť stravy.

 

High Energy Breeder

Krmivo pre vtáky, ktoré kŕmia mláďatá. Nasaďte na toto jedlo aj mláďatá na 1-3 mesiace po odstavení od rodičov (3 mesiace pre väčšie druhy, 1 mesiac pre menšie druhy). High Energy Breeder poskytne týmto mladým vtákom extra protein, kalcium, a vitamín D3, potrebný k pokračujúcemu rastu, ktorý prebieha v tomto období. Vyššia energia v tomto krmive pomôže nadobudnúť opäť hmotnosť stratenú v procese odstavenia od rodičov.

Zamiešajte 1/3 High Energy Breder s 2/3 Daily Maintenance pre vtáky s vyššou potrebou kalcia alebo takým, ktoré sa oboznamujú s krmivom Roudybush (pri prechode na krmivo Roudybush). Nepodávajte dodatočne vitamíny ani minerálne doplnky, ako napríklad sépiovú kosť, minerálne kocky alebo multivitamíny. Všetko potrebné je obsiahnuté v krmive Roudybush! Čerstvé ovocie a zelenina môžu byť podávané ako minoritná (doplnková) časť stravy.

 

Low Fat Maintenance

Týmto krmivom kŕmte dospelé vtáky, ktoré majú tendenciu k nadváhe, ale ktoré nenesú a nesedia na vajciach alebo nekŕmia mláďatá. Zmiešajte 1/3 krmiva rady Breeder s 2/3 Low Fat Maintenance pre vtáky, ktoré chronicky nesú vajcia a pre vtáky, ktoré majú náchylnosť k zvyšovaniu hypokalcémie (ako napr. africký šedý). Nepodávajte dodatočne vitamíny ani minerálne doplnky, ako napríklad sépiovú kosť, minerálne kocky alebo multivitamíny. Všetko potrebné je obsiahnuté v krmive Roudybush! Čerstvé ovocie a zelenina môžu byť podávané ako minoritná (doplnková) časť stravy.

 

Senior Diet

Toto krmivo je špeciálne formulované tak, aby uspokojilo všetky potreby papagájov, ktorým by mohlo priniesť úžitok krmivo bohaté na kalcium, vitamíny, stopové prvky a protein - ako napríklad staršie vtáky, africký šedý papagáj alebo odstavené mláďatá.

Nepodávajte dodatočne vitamíny ani minerálne doplnky, ako napríklad sépiovú kosť, minerálne kocky alebo multivitamíny. Všetko potrebné je obsiahnuté v krmive Roudybush! Čerstvé ovocie a zelenina môžu byť podávané ako minoritná (doplnková) časť stravy.

Nie ste si istí, či práve toto je tá správna strava pre Vášho papagája? Konzultujte to teda s Vašim zverolekárom pred tým, než prejdete na toto krmivo, pretože vyššia hladina kalcia, vitamíny, stopové prvky a protein nemusí byť vhodný pre všetky vtáky.

 

Rice Treats

Novinka od Roudybush!

Rice Treats Vám ponúka zábavnú a zdravú cestu k obohateniu vzťahu medzi Vami a Vašim papagájom. Toto krmivo je také zdravé, že pomáha liečiť takmer všetko. Roudybush Rice Treats je vedecky zložené krmivo, ktoré Vám prináša najlepšiu možnosť kŕmenia Vášho papagája.

Ako vždy, Roudybush Vám prináša produkt, ktorý neobsahuje pridané cukry ani umelé farbivá. Použite Little Rice Treats pre malé až stredné druhy alebo pre veľké druhy, ktoré majú rady okusovanie. Pre stredné až veľké druhy, alebo pre tie, ktoré majú rady výzvy, použite Big Rice Treats.

 

Tuscan Recipe Soak & Feed

Váš vták sa poteší plne prírodnej chuti Roudybush rady Gourmet Soak & Feed - výživnej zmesi zŕn so sušenými paradajkami, paprikou, mrkvou a kúskami kapusty.

Roudybush Gourmet Soak & Feed robí pečenie pre Vašich vtáčich spoločníkov hračkou. Jednoducho pridajte horúcu vodu alebo obľúbený džús (ovocnú šťavu) Vášho papagája, varte 5 minút v mikrovlnnej rúre alebo na sporáku a nakŕmte svojho papagája gurmánskou lahôdkou!

Roudybush Gourmet Soak & Feed Vám umožňuje ponúknuť Vášmu papagájovi čerstvú kuchyňu s minimom odpadu - jednoducho zmiešajte toľko jedla, koľko chcete použiť na jedno kŕmenie. Nepotrebujete žiadnu predprípravu, nepotrebujete skladovať pripravené jedlo v chladničke.

 

Sahara Sunrise

Váš vták sa poteší plne prírodnej chuti Roudybush rady Gourmet Soak & Feed - výživnej zmesi zŕn s quinoou, mrkvou a paradajkami.

Roudybush Gourmet Soak & Feed robí pečenie pre Vašich vtáčich spoločníkov hračkou. Jednoducho pridajte horúcu vodu alebo obľúbený džús (ovocnú šťavu) Vášho papagája, varte 5 minút v mikrovlnnej rúre alebo na sporáku a nakŕmte svojho papagája gurmánskou lahôdkou!

Roudybush Gourmet Soak & Feed Vám umožňuje ponúknuť Vášmu papagájovi čerstvú kuchyňu s minimom odpadu - jednoducho zmiešajte toľko jedla, koľko chcete použiť na jedno kŕmenie. Nepotrebujete žiadnu predprípravu, nepotrebujete skladovať pripravené jedlo v chladničke.

 

Orchard Harvest Soak & Feed

Váš vták sa poteší plne prírodnej chuti Roudybush rady Gourmet Soak & Feed - výživnej zmesi zŕn so sušenými broskyňami, slivkami a kúskami marhúľ.

Roudybush Gourmet Soak & Feed robí pečenie pre Vašich vtáčich spoločníkov hračkou. Jednoducho pridajte horúcu vodu alebo obľúbený džús (ovocnú šťavu) Vášho papagája, varte 5 minút v mikrovlnnej rúre alebo na sporáku a nakŕmte svojho papagája gurmánskou lahôdkou!

Roudybush Gourmet Soak & Feed Vám umožňuje ponúknuť Vášmu papagájovi čerstvú kuchyňu s minimom odpadu - jednoducho zmiešajte toľko jedla, koľko chcete použiť na jedno kŕmenie. Nepotrebujete žiadnu predprípravu, nepotrebujete skladovať pripravené jedlo v chladničke.

 

Mediterranean Medley

Váš vták sa poteší plne prírodnej chuti Roudybush rady Gourmet Soak & Feed - výživnej zmesi zŕn s ryžou, šošovicou a hrachom.

Roudybush Gourmet Soak & Feed robí pečenie pre Vašich vtáčich spoločníkov hračkou. Jednoducho pridajte horúcu vodu alebo obľúbený džús (ovocnú šťavu) Vášho papagája, varte 5 minút v mikrovlnnej rúre alebo na sporáku a nakŕmte svojho papagája gurmánskou lahôdkou!

Roudybush Gourmet Soak & Feed Vám umožňuje ponúknuť Vášmu papagájovi čerstvú kuchyňu s minimom odpadu - jednoducho zmiešajte toľko jedla, koľko chcete použiť na jedno kŕmenie. Nepotrebujete žiadnu predprípravu, nepotrebujete skladovať pripravené jedlo v chladničke.

 

Italian Trail Mix

Váš vták sa poteší plne prírodnej chuti Roudybush rady Gourmet Soak & Feed - výživnej zmesi zŕn s paprikou, paradajkami a kúskami mrkvy.

Roudybush Gourmet Soak & Feed robí pečenie pre Vašich vtáčich spoločníkov hračkou. Jednoducho pridajte horúcu vodu alebo obľúbený džús (ovocnú šťavu) Vášho papagája, varte 5 minút v mikrovlnnej rúre alebo na sporáku a nakŕmte svojho papagája gurmánskou lahôdkou!

Roudybush Gourmet Soak & Feed Vám umožňuje ponúknuť Vášmu papagájovi čerstvú kuchyňu s minimom odpadu - jednoducho zmiešajte toľko jedla, koľko chcete použiť na jedno kŕmenie. Nepotrebujete žiadnu predprípravu, nepotrebujete skladovať pripravené jedlo v chladničke.

 

Great Grains

Váš vták sa poteší plne prírodnej chuti Roudybush rady Gourmet Soak & Feed - výživnej zmesi zŕn so pšenicou, prosom a ryžou.

Roudybush Gourmet Soak & Feed robí pečenie pre Vašich vtáčich spoločníkov hračkou. Jednoducho pridajte horúcu vodu alebo obľúbený džús (ovocnú šťavu) Vášho papagája, varte 5 minút v mikrovlnnej rúre alebo na sporáku a nakŕmte svojho papagája gurmánskou lahôdkou!

Roudybush Gourmet Soak & Feed Vám umožňuje ponúknuť Vášmu papagájovi čerstvú kuchyňu s minimom odpadu - jednoducho zmiešajte toľko jedla, koľko chcete použiť na jedno kŕmenie. Nepotrebujete žiadnu predprípravu, nepotrebujete skladovať pripravené jedlo v chladničke.

 

European Variety

Váš vták sa poteší plne prírodnej chuti Roudybush rady Gourmet Soak & Feed - výživnej zmesi zŕn so pšenicou, brusnicami a kúskami papriky.

Roudybush Gourmet Soak & Feed robí pečenie pre Vašich vtáčich spoločníkov hračkou. Jednoducho pridajte horúcu vodu alebo obľúbený džús (ovocnú šťavu) Vášho papagája, varte 5 minút v mikrovlnnej rúre alebo na sporáku a nakŕmte svojho papagája gurmánskou lahôdkou!

Roudybush Gourmet Soak & Feed Vám umožňuje ponúknuť Vášmu papagájovi čerstvú kuchyňu s minimom odpadu - jednoducho zmiešajte toľko jedla, koľko chcete použiť na jedno kŕmenie. Nepotrebujete žiadnu predprípravu, nepotrebujete skladovať pripravené jedlo v chladničke.

 

Bombay Banquet

Váš vták sa poteší plne prírodnej chuti Roudybush rady Gourmet Soak & Feed - výživnej zmesi zŕn pšenice, kukurice a kúskov mrkvy.

Roudybush Gourmet Soak & Feed robí pečenie pre Vašich vtáčich spoločníkov hračkou. Jednoducho pridajte horúcu vodu alebo obľúbený džús (ovocnú šťavu) Vášho papagája, varte 5 minút v mikrovlnnej rúre alebo na sporáku a nakŕmte svojho papagája gurmánskou lahôdkou!

Roudybush Gourmet Soak & Feed Vám umožňuje ponúknuť Vášmu papagájovi čerstvú kuchyňu s minimom odpadu - jednoducho zmiešajte toľko jedla, koľko chcete použiť na jedno kŕmenie. Nepotrebujete žiadnu predprípravu, nepotrebujete skladovať pripravené jedlo v chladničke.

 

Formula 3

Krmivo Roudybush Formula 3 používajte na ručné dokrmovanie všetkých druhov papagájov od prvého dňa až po odstavenie. Takisto sa využíva na dokrmovanie holúbät starších ako 7-14 dní (7 dní pre menšie druhy, 14 dní pre väčšie druhy). Nepodávajte iné vitamíny ani minerálne doplnky.